HATSAN MOD 125

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,
    Kullanmakta Hatsan Mod125 tüfeğimin Quattro Tetik ve SAS özellikleri yok, bu özellikle mevcut olan mod125 ile arasında Tetik ve sarsıntı konusunda nekadar fark vardır? Birde Kullanmakta olduğum tüfeğin tetiği çok sert yumuşaltma imkanımız var mı?

• Tetik Quattro değilse yumuşatma imkanınız yok.
    SAS sarsıntı konusunda fark eder ama gücü biraz düşürüyor.

Alıştığınız tüfek en iyi tüfektir, alışabilirseniz kullandıkça daha güzel atışlar yapabilirsiniz.

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• kesinlikle doğru abi . ben daha önce mod125 6.35mm kullandım şimdi ise yıne mod125 sas 5.5mm aldım. tepme konusunda kesınlıkle çok fark var.

hatsan mod125 sas 5.5mm+yatagun dampa+nikula6-24*50AOE

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Peki isabetlilik konusunda çok fark varmı? varsa isabetliliği yeni tetik sistemi mi yoksa sas'mı fayda sağlıyor.

• Tetiğim quattro olması isabeti biraz etkiler, plastik tetik oldukça sert ve ezilmiyor, resmen çekiliyor.
    Buna ben zamanla alışmıştım, 10 metreden 10 kuruşluk grupmalar yapmıştım.
    Ama bun alışmak zaman alıyor, quatro ise ayarını yapabildiğiniz için daha stabil atmanızı sağlar.

Sas'ında atışa faydası olur, tepmeyi azaltır ama bu tüfek saslı da olsa tepiyor, bunun için tetik düştükten sonra atış pozisyonunuzu bozmadan biraz daha bekleyin bu sürede pelet namluyu terk edecektir.

Ne yazık ki mod 125 ve muadili tüfekler nişan tüfeği olamıyorlar, genelde tahribat amaçlı tercih ediliyorlar.

• Abi bence yenı başladıysan durbunu felan sök normal atışlar yapıp tufege alış. dampa ayak yoksa durbunun oynuyor olabılır.

• Tetiğim quattro olması isabeti biraz etkiler, plastik tetik oldukça sert ve ezilmiyor, resmen çekiliyor.
    Buna ben zamanla alışmıştım, 10 metreden 10 kuruşluk grupmalar yapmıştım.
    Ama bun alışmak zaman alıyor, quatro ise ayarını yapabildiğiniz için daha stabil atmanızı sağlar.

Sas'ında atışa faydası olur, tepmeyi azaltır ama bu tüfek saslı da olsa tepiyor, bunun için tetik düştükten sonra atış pozisyonunuzu bozmadan biraz daha bekleyin bu sürede pelet namluyu terk edecektir.

Ne yazık ki mod 125 ve muadili tüfekler nişan tüfeği olamıyorlar, genelde tahribat amaçlı tercih ediliyorlar.

Dediğiniz gibi tetik haddinden fazla sert Tüfeği aldığıma pişman oldum açıkçası, ama yapacak birşey yok 1-2 modifiye yapmayı düşünüyorum şuan tasarım aşamasında.

• Abi bence yenı başladıysan durbunu felan sök normal atışlar yapıp tufege alış. dampa ayak yoksa durbunun oynuyor olabılır.

Dürbün kullanmıyorum ama almayı düşünüyorum.

• s.a. bende de mod 125in yurt dışı versiyonu walther talon magnum var sas lı ama quattro tetik yok ben gayet memnunum sertliğine zamanla zaten alışıyosun nick in dediği doğru, nişan tüfeği kesinlikle değil 30m. den geyik bile indirebilirsin ama 30 m. fareyi öldürmek sıkıntı... mod 125 kullanıyosan bi kere 22lik dürbün ayağı şart tabi dürbün seçimi de çok önemli bana kalırsa bu tüfek için 3x9-32mm. en uygun dürbün çok teptiği için büyük dürbünlerin artıkılını bozabiliyo. isabetli atışlar için en ideal pellet gamo ts-18 tarzı (5.5 mm. için) 1gr üzeri pelletler tüfek güçlü olduğu için hafif pellet çok kolay sapıyo.

• tetık sıstemı benım mod125 tede qattro degıl şimdılık bı sıkıntı yok . acaba fırmaya gondersek degışme imkanı varmıdır. bılgısı olan varmı? :wacko:

• tetık sıstemı benım mod125 tede qattro degıl şimdılık bı sıkıntı yok . acaba fırmaya gondersek degışme imkanı varmıdır. bılgısı olan varmı? :wacko:

Ben bu konu hakkında Hatsan'a e-mail gönderdim fakat bir cevap vermediler. Sende istersen bir sor derim.

• bi mail de ben attım bakalım ne cevap gelecek. ;$.,

• Hatsan mutlaka dönecektir size..
    Tetik sitemini de fabrikada değiştirebilirler diye düşünüyorum.

Mod 125 ile yapacağınız modifiyelerde bence piston keçesi ve yay dışına film sarma dışında fazla modifiye yapmayın, yapsanız da çok verimli olmaz.

Hele ki tetik tertibatına hiç ellemeyin derim, o tetiği söküpte takabilen amatör kullanıcı sayısı pek az.

• bugun fırmayla goruştum qattro tetık sıstemının sonradan eklenmesı mumkun degılmış. butun mekanızmanın(yanı tufegın) degışmesı gereklıymış. ;#^+.

• Bende tam soracaktım servis değiştirebilir mi diye ama değiştiremiyormuş :(

I. Nesil Webley Patriot .22 cal. Tüfek - Hawke Sport HD IR 3-9x40 AO Dürbün
    Daisy Powerline 617x .177 cal. Tabanca
    Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Hatsan mutlaka dönecektir size..
    Tetik sitemini de fabrikada değiştirebilirler diye düşünüyorum.

Mod 125 ile yapacağınız modifiyelerde bence piston keçesi ve yay dışına film sarma dışında fazla modifiye yapmayın, yapsanız da çok verimli olmaz.

Hele ki tetik tertibatına hiç ellemeyin derim, o tetiği söküpte takabilen amatör kullanıcı sayısı pek az.

kesinlikle doğru tetik mekanizmasını bozan biri olarak tavsiye etmiyorum. ;şrofls;. nick yaya nasıl bi film sarılıyo ki anladığım kadarıyla beni tüfekten soğutan yay sesini engellemek için yapılan bişey bu

• Bildiğin röntgen filmi, film zamanla parçalanabiliyor, özellikle yayı dinlendirmeden yapılan atışlarda, bunu yerine özel bir teflon malzeme de saranlar olmuştu. Onun neticesini hatırlamıyorum ama film sesi bayağı kesiyor.

• HATSAN MOD 125 SNIPER İNCELEMESİ İŞTE GERÇEKLER :

http://terazim.wordpress.com/incelemeler01/…d-125-sniper-2/

Forumlarda büyük punto harflerle mesaj yazmak yasaktır, bu şekilde mesaj yazmak bağırmak, hakaret anlamları taşır, bu hususlar forum kurallarımızda açıkca belirtilmiştir.
    Lütfen Forum kurallarını okuyun

Yönetici Not'u : AirgunTürk forumuna hoşgeldiniz. Lütfen kendinizi TANIŞALIM başlığı altında tanıtınız ve profil bilgilerinizi tamamlayınız. Lütfen forum kurallarını okuyunuz.