Ateşli silah/Havalı silah

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Konuyu yanlış yere açtığımın farkındayım yönetici arkadaşlardan özür dilerim ama uygun bir topic bulamadım açıkçası

Bu işe yeni gönül verenlerden biriyim, aslında bir arkadaşımın yönlendirmesiyle havalı silahları incelemeye başladım.
    Buraya savunma amaçlı bir silah edinme fikrinden geldim, savunma noktasında karşımdaki tehditi durdurabilecek güçte bir silah istiyorum aslına bakarsanız... Bunun için düşündüğüm şey Zigana Sport idi ancak havalı silahları da mercek altına almaya karar verdim.

Takıldığım nokta ise şu, bir havalı tabanca bana bu istediğim savunma gücünü verebilir mi :?: Bir ateşli silahın gücünü beklemiyorum tabiki ama elimde varolan tabanca ihtiyaç anında karşımdaki tehditi durduramayacaksa beni daha büyük bir tehlikenin içine atacaktır ve bunun olmasını istemem tabi... :) Bu yüzden seçim yaparken hata yapmamam lazım...

Yani amacım pazar günleri açık alanda kağıt hedefleri delmek değil kesinlikle. Tabi işi aslında bu kadar uzatan da olayın maddi boyutudur, aynı kapıya çıkacak olsa kesinlikle ateşli bir silah mı yoksa havalı bir silah mı sorusunu sormam bile...

Bu konuda tecrübeli olan arkadaşlardan yardım bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim...

• havalı tabancadan savunma beklemeyin...
    alacağınız şey ya tabanca ya da winchester 1200/1300 defender 50cm smoothbore namlu...

Blaser R93 Professional .30-06 Springfield
    Browning New A5 12Ga 71cm
    Stoeger MD2000 12Ga 66/Slug Combo
    Wizard Arms Supervision-S 12Ga 66/Slug Combo
    Akus superpoze (coming soon)
    AT44 Long W-10 LW .22

Başarılarda gururu yenmek, felaketlerde ümitsizliğe direnmek lazımdır...
    Mustafa Kemal ATATÜRK

• Bir saglik raporu, birkac fotograf, dilekce vs. gibi basit islemlerle yivsiz av tüfeği sahibi olabilirsiniz, 47 cm kaval namlulu herhangi bir pompalı tüfek isinizi fazlasiyla gorecek ve gayet ekonomik olacaktir. Konu güvenlik olunca havalı silahları eleyiniz lütfen. Havalı silahlar oyuncak değil elbette, 6.35 veya 5.5 pellet atan çoğu havalı tüfek hassas noktalara isabet ettiği takdirde sonuç ölüm olabilir, veya 4.5 pellet atan bir co2 havalı tabanca bile yeterince caydırıcı olabilir ama bunların hiçbiri durdurucu güce sahip değildir. Duvara pencereye dayalı, veya arabanın bagajindan camindan görülebilen bir av tüfeği gayet güzel güvenlik sağlar gerekli durumlarda. Üstelik tabancanin ani riskleri nden de korunmanizi sağlar.

• Arkadaşların dediği gibi havalı tüfeği savunma silahı olarak kullamak risklidir. Benim şimdiye kadar gördüğüm savunma silahı olarak kullanmaya müsait tüfek 9mm evanix gtk290 dır.

• Ateşli silahın durduramayacağı bir tehdidi havalı silahın durdurmasını beklemeyin.Pm den size link atacağım oradan birçok sorunuza cevap bulabilirsiniz

Hatsan Mod 99 SAS - Quattro .22 Cal.

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, yorumları değerlendireceğim sanırım havalı silahlarla olan ilişkim başlamadan bitecek... :)

• Hırsıza mırsıza doğal olarak atmaktan korkanlar için rubber shot fişekler var, 9 adet plastik bilyeden oluşru. Doğal olarak gramaj düşük olduğundan ya pompalı yada çiftede kullanabilirsiniz. Zaten savunma amaçlı her tip sıkıntıya karşı hep pompalı tavsiye edilir...
    Av tüfeği ruhsatı en son 22TL idi. Sağlık ocağından (aman pardon aile sağlığı merkezi!) bedavaya alacağınız sağlık raporu da almak için yeterli... Üstüne dilerseniz aynı ücretle (extra ücret ödemeden) 4 tane daha da alırsınız (toplam 5 tüfek) sanırım en iyisi söylenen pompalılar 47/50cm smoothbore.. (silindir namlu denir)
    bunlardan en iyisi bence tabi Winchesterlar. Çok hoşuma giderler kullanma fırsatım da oldu. diğeri Maverick ve Remington. Yerli isterseniz(pek yerli değil ama topraklarımızda üretiliyor) Stoeger P350...

Blaser R93 Professional .30-06 Springfield
    Browning New A5 12Ga 71cm
    Stoeger MD2000 12Ga 66/Slug Combo
    Wizard Arms Supervision-S 12Ga 66/Slug Combo
    Akus superpoze (coming soon)
    AT44 Long W-10 LW .22

Başarılarda gururu yenmek, felaketlerde ümitsizliğe direnmek lazımdır...
    Mustafa Kemal ATATÜRK

• Havalı tabanca nın savunma amaçlı kullanılması gibi birşey sözkonusu olamaz. Aksine silahlı bir kişiye korkutacağım diye doğrultup mermiyi yemek de var.

34

• Sakın ama sakın havalı silahı, kuru sıkıyı (korkutma, hava atma, savunma vs.) gibi amaçlar için kullanmayın:

GÜNDEM Haberleri SON DAKİKA HABERLERİ HaberlerGündemİstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz, cinayetten tutuklandı İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz, cinayetten tutuklandı

Tüm arkadaşlarımdan ricam ediyorum, lütfen burada kim haklıydı, kim haksızdı, Emniyet Müdürünün de öyle davranmaması gerekirdi gibi tartışmalara ve konulara kesinlikle girmemesini rica ediyorum. Tartışmak isteyenler için gazetelerin haber-yorum köşelerinde bol bol yer var.

Burada vurgulamak istediğim, kuru sıkı tabancayı çeken şahsın karşısında bu işlerin eğitimini almış olmasına rağmen ölümle neticelenen bir olaya neden olan kişi Emniyet Müdür Yardımcısı... Şehirlerimizde bol bol mevcut olan magandalarımız karşısında nasıl bir durumda kalınır onu düşünmeniz.

• kurusıkı tabancayı hiç bir şekilde önermiyorum birçok insan bile üzerinde silah olmasa en fazla normal kavgaya tutuşacağı halde sinirlenip kendine hakim olamadığı için akşam çocuklarının yanına değil hapishaneye gidiyor Dikkatli olmak lazım.Hepimiz insanız sinir hali insana mantığını ve doğru düşünme yeteneğini kaybettiriyor.

Hatsan AT 44 NOVA COMPACT 5.5
    300 bar yarıkarbon luxfer
    Huğlu 104A Süperpoze

• Havalı silah ile veya kurusıkı ses tabancası ile savunma veya saldırı yapmak cahillikten başka birşey değildir.
    Ülkemizde örnekleri çok. En son ve çarpıcı örneğini İzzet Abi (berkman) vermiş zaten.

Özellikle ülkemizde Bu tür silahlar veya replikalar sadece hobi amaçlı ve bilinçli kullanılmalı.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• insan eğer bıçak , kuru sıkı veya silah taşıyor ise ve bunun psikolojik eğitimini almamış ise en ufak tartışmada ne taşıyorsa onu eline alır ve istenmeyen sonuçlara sebep verir...örnek her şeyi açıklıyor...ziya beyin dediği gibi cahillik...

illaki kendimizi koruma hissine ve ihtiyacına sahipsek bunun günümüzde çok çeşitli yolları var...çok çeşitli savunma saldırı teknikleri ile yakın mesafeden bıçağa ve silaha karşı koymak mümkün...

elbette en akıllıcası hiç kendimizi o konuma düşürmemek...

Allah iyilerle karşılaştırsın...

8)

• Selamlar

'' Cahil olan kişi şaşar bu işe, Kamil olan kişi eder tamaşa,
    Ne gerek kavgaya ne lüzum savaşa insanlar kendini bildiği zaman''

Saygılar