Hatsan Nova Star 6.35 LW

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar. Yardıma ihtiyacım var. Hatsan nova star LW namlu silahımda istikrar sorunu var. 250 bar tam dolu iken jsb pelletlerde bile 25metre atışlarında istikrar sağlamıyor. 150 barlara düştüğünde pelletin havada sağa - sola doğru gittiğini ve helezonik hareket çizdiğini görüyorum. Zaten grupman yok gbi birşey. 200 bar civsrlarında ise bir istikrar yakalıyor. Silahın ayarlarıyla hiç oynamadım. izmir'e Servse gitti geldi. Namlu ve dürbn değişimi yapışdı yazıyor. Ancak sorun aynen devam ediyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

• Moderatör ile kullanıyorsanız sorun moderatörden kaynaklanıyor olabilir.

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

• selamlar namlu değişimi yapıldı demişsiniz ama yinede kontrol etmekte fayda var pelletin çıktığı yerden yani namlunun sonundaki şok tarafında çapak benzeri bişey varmı bakmak lazım. kulak çubuğunu içine sokup çıkararak bakılabilir.pamuk kalıyoya orda sıkıntı vardır.namlunun bağlantı setskurunda gevşeklik yada başka bir durum olabilir,onada bakmak lazım.Namlunun temizliğide etken

• Resmi Gönderi

geçmiş olsun bu tür sorunların genel çözümü şu şekilde yapılır.

1. moderatörsüz deneyin.

2. namlu ceketi varsa sökün deneyin.

3. şarjörsüz, tekli yükleme ile deneyin.

4.pelleti ağırlaştırın ve 200 barda scubaya bağlı deneyin.

5.pellet iticiyi kontrol edin pelleti merkezli itmiyorsa pellet kafa sıyırır

6. bunların hepsini aynı anda deneyin daha da çözüm bulamazsanız namlu da sorun oldğunu düşünebilirsiniz.

ayrıca hatsanda stabilite sorunu vardır. 250 bar bastığınız da valf açılmayacaktır tüfeğiniz sandığınızın aksine güçsüz atacaktır.

170-210 bar arası deneyin.

daha da çözüm bulamazsanız özelden yazın haberleşelim

• selamlar namlu değişimi yapıldı demişsiniz ama yinede kontrol etmekte fayda var pelletin çıktığı yerden yani namlunun sonundaki şok tarafında çapak benzeri bişey varmı bakmak lazım. kulak çubuğunu içine sokup çıkararak bakılabilir.pamuk kalıyoya orda sıkıntı vardır.namlunun bağlantı setskurunda gevşeklik yada başka bir durum olabilir,onada bakmak lazım.Namlunun temizliğide etken

Teşekkür ederim. Tekrar fabrıkayla iletişime girdim. Tüfeği alıcı ödemeli göndermemi söylediler. Tekrar gönderdim. Yine aynı şekilde gelecek olursa, dediklerinizi kontrol edeceğim. Eğer fabrika sorunu çözemeden gönderirse kesinlikle özel bir ustaya ihtiyacım olacak. Fforumda yeniyim. Forumdan, tamir tadilat işiyle uğraşan varsa bilgi verirseniz sevinirim

• Resmi Gönderi

Teşekkür ederim. Tekrar fabrıkayla iletişime girdim. Tüfeği alıcı ödemeli göndermemi söylediler. Tekrar gönderdim. Yine aynı şekilde gelecek olursa, dediklerinizi kontrol edeceğim. Eğer fabrika sorunu çözemeden gönderirse kesinlikle özel bir ustaya ihtiyacım olacak. Fforumda yeniyim. Forumdan, tamir tadilat işiyle uğraşan varsa bilgi verirseniz sevinirim

mustafa emrah kalay ve ali tekin var.

• Cemal bey. Bugün tüfek 2. Defa servisten geldi. Koşa koşa denemeye gittim. Jsb exact king diabolo ile güzel atıyor. Ama bunu dışında gamo hunter, spoton ghost, ince mehmet'in bir solid pelleti.... Bunların hiç birinde 20 metrede 15 cm çapında toplayamıyorum. 170 barda gökyüzüne atış yaparken bazı pelletlerin helezonik hareketler çizdiğini. Kimisinin ssağa çwktiğini kimisinin düz gittiğini görebiliyorum. Sizce bu normal mi. Exact king diabolo da genellikle sorun görünmüyor. Atış yaparken dediğiniz unsurlara dikkat etmedim. Ancak diğer bir seferde dediklerinizi madde madde sırayla uygulayacağım.

• Resmi Gönderi

Cemal bey. Bugün tüfek 2. Defa servisten geldi. Koşa koşa denemeye gittim. Jsb exact king diabolo ile güzel atıyor. Ama bunu dışında gamo hunter, spoton ghost, ince mehmet'in bir solid pelleti.... Bunların hiç birinde 20 metrede 15 cm çapında toplayamıyorum. 170 barda gökyüzüne atış yaparken bazı pelletlerin helezonik hareketler çizdiğini. Kimisinin ssağa çwktiğini kimisinin düz gittiğini görebiliyorum. Sizce bu normal mi. Exact king diabolo da genellikle sorun görünmüyor. Atış yaparken dediğiniz unsurlara dikkat etmedim. Ancak diğer bir seferde dediklerinizi madde madde sırayla uygulayacağım.

Bu dedikleriniz büyük bir sorun. Kesinlikle dediklerimi yapıp deneyin daha da olmazsa namlunuz hatalı

• Bu dedikleriniz büyük bir sorun. Kesinlikle dediklerimi yapıp deneyin daha da olmazsa namlunuz hatalı

Ben hatsandan servisten umudumu kestim Cemal bey. Bugün namlu ceketini de çıkardım. Tekli atış aparatıyla da denedim. 150-200 bar arası kullandım. Artık bir tek namlu temizliği yapıp yeniden demek kaldı. Ümidim yok. Namluyu nasıl bulabilirim tavsiyeniz var mı

• Resmi Gönderi

Ben hatsandan servisten umudumu kestim Cemal bey. Bugün namlu ceketini de çıkardım. Tekli atış aparatıyla da denedim. 150-200 bar arası kullandım. Artık bir tek namlu temizliği yapıp yeniden demek kaldı. Ümidim yok. Namluyu nasıl bulabilirim tavsiyeniz var mı

Yani bunu söylemek istemiyorum ama hatsan da bu namlu sorunu çok olmaya başladı. Kral tüfeğin.nmalusunu uydurabilirsiniz ama bunun için iyi bir tornacı yada profesyonel yardım almanız lazım

• Yani bunu söylemek istemiyorum ama hatsan da bu namlu sorunu çok olmaya başladı. Kral tüfeğin.nmalusunu uydurabilirsiniz ama bunun için iyi bir tornacı yada profesyonel yardım almanız lazım

Cemal bey teşekkür ederim. Mustafa emrah Kalay kardeşimizle iletişime geçmedim daha. Sanıyprum tornacı kendisi. Adana bana yakın. Onunla iletişimw geçip fikrini alayım. Olmazsa Silifke den Adanaya geçip yardımını alacağım.

• Öncelikle geçmiş olsun, umarım sorun bir an önce çözülür.

Bir sorum olacak, Silifke, Taşucu bu civarda atış yapılabilecek hangi alanlar var acaba?

Teşekkür ederim. Silifke çamdüzü (Gülnar yolu) şehitliği geçince sol tarafa stabilize bir yol gider. Orası bal ormanı olarak geçer. Oradaki oeman yollarundan birine girebilirsiniz. Sola girmeyip sağa girerseniz yine orman yolu var. Hafta içi sakin oluyor. Eskiden giderdim ama şimdilerde bahçe içerisinde atıyorum.

• Yani bunu söylemek istemiyorum ama hatsan da bu namlu sorunu çok olmaya başladı. Kral tüfeğin.nmalusunu uydurabilirsiniz ama bunun için iyi bir tornacı yada profesyonel yardım almanız lazım

Cemal bey, dediklerinizin tamamını denedim namlu temizliği de dahil hepsini yaptım. Namluyu monte ederken, pellet iticiye doğru biraz daha yaklaştırdığımda şarjörün yerine tam oturma sorunu çözüldü. Şu an daha sağlıklı pellet sürebiliyorum. Bunun dışında elimdeki yaklaşık 10 çeşit pelletten sadece 2 tanesini(jsb exact king diabolo ve h&n sport baraküda hunter) mükemmel atıyor. Bu ikisi ile 60 mt uzaklıkta su bardağı büyklüğündeki plastık kola şişelerini patlatabiliyorum. Şimdi tek bir sorunum kaldı. Benim silahın beğendiği 2 pellet de çok pahalı ve şuan tekiyede baraküda hunter bulamıyprum. İlginiz için teşekkür ederim. Bir sorum olacak. Bir tüfeğin bu kadar seçiçi olması normal midir? Field target trophy, h&n hallow point ve rws süper h point pelletleri bile beğenmiyor

• Abi senin tüfek bozuk. Ya bir ustasına gönder deneye deneye güzelce yapsın tüfeği ya da at başka tüfek al mümkünse. Pcpyle değil güzel bir dürbünü olan bir yaylıyla da vurursun 60 metreden su bardağını o kadar kaliteli pelletle. Hatsan'a da diyecek bir şey bulamıyorum bu kadar göndermeye düzeltememişlerse demek ki öyle gözümüzde büyüttüğümüz kadar iyi bir şirket değilmiş.

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır." (Bediüzzaman Said Nursi-Mektubat)