Pcp pompa bakımı için öneri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba sayın üyeler. Pcp pompanın bakımı ile ilgili hangi tür yağ kullanmalıyız veya nasıl daha dayanıklı hale getiririz. Bende lral marka bir pompa mevcut. 230 bar basoyprum rahatlıkla. Ancak en ince pistonun ucumdaki oriingin dışımda hiç bir yerine daha zarar veremedim. Ancak 3. Dolduruşta oringi kesin yakıyorum. Bu sorunu aşabilmek mümkün mü. Sürtünme direncini azaltabileceğimiz SİLİKON YAĞI nın dışında başka bir şey kuşlanabilir miyiz. Mesela teflon gres diye bir ürün gördüm. Malum teflon sürtünmeyi en aza indiriyor. Acaba bu teflon gres, silikon yağı ile karıştırılabilir mi? Bilgi ve deneyim aahibi olan arkadaşlardan fikir almak istedim

• Bu videoyu izleyin video da şunları söylemişti not etmiştim

"Pcp pompa için 90 numara yağ, pompanın üst kısmından ağzına kadar doldurulacak, yukarı çekince pompa yağlanacak. Yağ koyduktan sonra pompa tüfeğe takılmadan 7-8 kere pompa yapılıp tahliye vanası açılınca fazla yağ çıkar

Pompa nın dışındaki parlak demire varsa silikonlu sıvı gres yoksa normal gres sürülecek" diyor.

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Bu videoyada pcp pompa oring değişimini anltıyor

Harici İçerik m.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Bu arada ben Hatsan servisi arayıp pcp pompa bakımı için neler yapmam gerekiyor, hangi yağla yağlaması lazım diye sormuştum.servis elemanı pompa çalışıyorsa içini açıp kurcama demişti, baştan savma cevap👎🏻

• Bu arada ben Hatsan servisi arayıp pcp pompa bakımı için neler yapmam gerekiyor, hangi yağla yağlaması lazım diye sormuştum.servis elemanı pompa çalışıyorsa içini açıp kurcama demişti, baştan savma cevap👎🏻

Ben her hafta söküyorum artık oring değişimi için. Sizin gönderdiğiniz videoları izleyip uygulayacağım. Teşekkürler