spoton kaliteyi bozdumu?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar uzun süredir yer sorunu yüzünden atış yapamıyorduk geçtiğimiz cumartesi yapabildik epey ara verdiğim için elimde sptoton un eski 26 graini var ve arkadaşımda da yeni aldığı 26 grainler vardı 15 metreye sıfırlama yapalım dedik benim eskilerle nokta sıfırladım yeni aldıklarımız berbat bir grupman yaptı öyle böyle değil saçma sapan geçrekten çok kötü yani elime alıp inceledim şekli şemali çok bozuktu ve spoton crazy 21.91gr bunlar yine 26 lara göre bir nebze daha iyiydi fakat oda iş görür derecede.Merak ettiğim şey şu bunlar bizemi böyle denk geldi yoksa sizlerden atış yapan bu solidleri kullanan varsa görüşleriniz nelerdir kaliteyi bozdularmı yoksa bize üretim hatası olanlarmı denk geldi.

• Evet bozdu 18.13 pars iki ayrı kutudaki pelletlerim çapları farklı biri namluya kolay giriyor diğer kutudaki neredeyse zorlayarak ite kaka giriyor ee ilk başta müşteri toplamak için kaliteliydi şimdi parayı bulunca boş verdi nasıl olsa şikayet yok deyip kalitesiz üretime devam

• Piyasadaki her markadan attım diyebilirim spoton, gmax, hatsan hercul ve flash, huntink ve gamonun bronze hariç tüm modeller beş para etmez zaten 200 adetin 80 tanesi yamuk yumuk oluyor jsb, hn varsa polymag predatör deneyin hem kalite hemde grupmanda açık ara fark var jsb de test kutusunu tavsiye ederim eskiden gamo açık ara en iyisi derdim ama bitmişler piyasadan silinmiş gibiler

• gamo 10 15 yıl önce iyiydi aynen spotonda ilk çıktığı zamanlar baya iyiydi şu an berbat yani eskilerle yaniler arasında uçurum var.shock solid ler baya iyi çıktı 2 kutu daha siparş verdik başka kalamdı piyasada olsa daha fazla alacaktım 20 graini bitti.Bir kutuda eb solid siparişi verdik denemek için bakalım nasıl çıkacak.

• Hala bulunabiliyor mu bilmem ama Hatsan Flash 18,13'ler de iyiydi.

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

• baktım şimdi var piyasada ama denemedim hatsanın jsb ye ürettirdiği vardı eskiden kullandım acaba öylemi buda bilmiyorum denemek lazım 18.13 eski spotonlar var elimde 9 10 kutu eksileri baya iyi memnunum elimde solid kalmadı uzak atış için keşke zamanında fazla alsaymışım eksi 26 ları süperdi.

• gamo 10 15 yıl önce iyiydi aynen spotonda ilk çıktığı zamanlar baya iyiydi şu an berbat yani eskilerle yaniler arasında uçurum var.shock solid ler baya iyi çıktı 2 kutu daha siparş verdik başka kalamdı piyasada olsa daha fazla alacaktım 20 graini bitti.Bir kutuda eb solid siparişi verdik denemek için bakalım nasıl çıkacak.

Shock solidlerde 18 grainlık oluyormu ben piyasada 24lükleri gördüm ağır gelir diye almadım birde magnum hollow predatör gibi modelleri varmı

• Shock solidlerde 18 grainlık oluyormu ben piyasada 24lükleri gördüm ağır gelir diye almadım birde magnum hollow predatör gibi modelleri varmı

shock solid en düşük 20 grain 5.5 mm de son kalanıda biz aldık arkadaşla aksu avdan başka yerde görmedim hilal avda bitmişti zaten.hollowpoint shockların hepsi.

• Spoton 4.5-5.5-6.35 hiç bir saçmasından memnun kalmadım şimdiye kadar, sadece jsb kullanıyorum yanlız çocuklar için zorakide 4.5 mm de daha uygun diye 4.5 mm gamo aldım jsb haricinde birtek onu kullandım. Gamo promatch ve match saçmaları zorakide beğendim.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• bir dönem jsb 18.13 çok kullandım ozamanlar spotonunda 18.13 leri yeni çıkmıştı ikisi arasında grupman testi yaptım gerçekten nerdeyse aynı derecede iyi grupman çıkmıştı bende toplu 18.13 spoton söyledim birdahada jsb almadım hem fiyatından dolayı hemde nerdeyse aynı grupmanı yaptığım için gerek görmedim.Üç yıldan fazla süredir de atış yapmıyordum bu sene yeniden başladık fakat görünüşe göre spoton 18.13 leride bozmuşlar ben sadece solidleri bozdular sanıyodum bütün spoton modelleri bozulmuş malesef.

resim 2019 yılına ait sıfırlarken denediğim grupman testi bu şekildeydi jsb yine bir tık daha iyi fakat fiyatına göre spotonlarda çok iyiydi. 20190912_203132

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Yamaha (29 Ağustos 2024 18:40).

• selam üstad bir hafta önce kolay avdan uygun fiyata 4 kutu spoton pars 18.13gr olanından aldım kesimleri çok iyi duruyor henüz atış yapmadım.ilk fırsatta grupman atarım buraya. spoton pars spoton pars 18.13 gr

Reximex Throne Gen2 -5,5--6,35

Hawke sidewinder 6-24x56 pro l

hatsan mod 65 vortex 5.5

• selam üstad bir hafta önce kolay avdan uygun fiyata 4 kutu spoton pars 18.13gr olanından aldım kesimleri çok iyi duruyor henüz atış yapmadım.ilk fırsatta grupman atarım buraya. spoton pars spoton pars 18.13 gr

selam hocam bak bakalım nasıl çıkacak merak ettim benim eskiler duruyo gayet iyiler belkide kalıpların bazıları sorunlu bazıları sorunsuzdur kalite kontrol çok düşük yani iyi çıksa bile almaya korkar olduk çöp oluyo resmen.