Wrangler dolum aparatı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Uzun zamandır kullanmadığım Effecto tüfeğime scubadan hava basmaya çalışınca dolmadığını fark ettim, tüfekte az miktar hava kaçağı vardı uzun zamandır kullanılmayınca da tamamen boştu. Daha sonra arkadaşın hatsan dolum aparatına dolum ucunu takınca normal şekilde dolum yapabildim. Daha sonra 100 bara kadar atış yapıp boşalttıktan sonra tekrar kendi wrangler dolum aparatına ucu takıp doldurmayı denedim. Yine scubadan tüfeğe hava gitmedi fakat tüfeğin tüpünden dolum aparatına gelen hava ile saat 100 bara kadar çıktı, yani sorun Scuba bağlantısı ile saat arasında bir yerde.Şimdi sorun dolum aparatında olduğu olduğu belli artık tıkalımıdır nedir bilmiyorum. Bu dolum aparatı nasıl sökülür, sökülürse neyine bakmamız lazım var mı tecrübesi olan acaba?

• Dolum aparatının scuba tüpe giren ucunda orin bulunan yerin ortasındaki deliğin içinde hızlı hava akışını engelleyen bir alyan vida var yaklaşık 2 mm gibi bu vidayı sökün birde böyle deneyin gene devam ederse sadece hortumu başka bir dolum aparatınınki ile değiştirin böylece sorunun aparattamı yada hortumdamı olduğunu anlamış oluruz

• Dolum aparatının scuba tüpe giren ucunda orin bulunan yerin ortasındaki deliğin içinde hızlı hava akışını engelleyen bir alyan vida var yaklaşık 2 mm gibi bu vidayı sökün birde böyle deneyin gene devam ederse sadece hortumu başka bir dolum aparatınınki ile değiştirin böylece sorunun aparattamı yada hortumdamı olduğunu anlamış oluruz

Hortumda sorun yok hava akışı var, sorun kesin aparatta. Aklıma geldi yavaş dolum olduğunu biliyorum çünkü bu aparatın ama nereyi sökeceğimi bilmiyordum. Peki bu alyanın sıkılığı mı ayarlıyor dolum hızını yoksa olup olmaması mı?Teşekkür ederim bilgi için.

• Evet hava akışının hızını bu alyan vidayı sıkarak yada gevşeterek ayarlanıyor

Bu vida çok zor söküldü epey pas yapmış temizleyip tam sıkmadan geri taktım, henüz denemedim fakat sorun bu gibi duruyor, takmadan üfleyince bile uçtan hava geldi zaten.Teşekkür ederim bilgileriniz için.