Bu fps hesabı nasıl yapılıyor??

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hatsan sitesinde 1000 fps için 305 m/s hız vermiş.Bu durumda 1 fps 0,305 m/s ye eşit mi oluyor?Eğer öyleyse diana'nın kendi sitesinde http://www.diana-airguns.de/index.php?id=1…&height=900 magnum 460 22 '' için 860 fps vermiş.Bu durumda 262 m/s hıza sahip olması lazımken türkçe sitelerde 220 m/s olarak görünüyor.

Bu hesap işinin nasıl olduğunu tam olarak bilen varmı?

Huğlu 601 GA Otomatik, Çiftsan Sp. , Sarsılmaz 2000 Mega 9mm

• fps sizinde tahmin ettiğiniz gibi "feet per second"ın kısaltılmışı ve 1 fps=0,3048 m/s ye eşittir. Silahların namlu çıkış hızları gücünü belirlemekte olup, bir satış argümanı olarak kullanıldığından, hafif pelletlerle 1000fps hız ölçülen bir silah ağır bir pelletle 800 fps hız verebilir. fps hesaplanmaz ölçülür, ancak kullanılan pellet özelliklerine göre çok fazla değişkenlik gösterir. Bu nedenle hız ölçümünde kullanılan pelletin ağırlığını bilmedikçe çok gerçek bir değer olarak kabul edilmemelidir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bu durumda satıcı bizi yanıltmak isterse düşük ağırlıklı pellet kullanıp yüksek fps elde edebilir yani.Aslında otomobillerdeki 100 km de ki yakıt tüketimi hesaplanırken olduğu gibi bu fps ölçümü içinde standart getirilse ne güzel olur.Bilgi için teşekkür ederim.

Huğlu 601 GA Otomatik, Çiftsan Sp. , Sarsılmaz 2000 Mega 9mm

• Bu işin standardı gücü Joules ya da lb/ft olarak vermektir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Hatsan sitesinde 1000 fps için 305 m/s hız vermiş.Bu durumda 1 fps 0,305 m/s ye eşit mi oluyor?Eğer öyleyse diana'nın kendi sitesinde http://www.diana-airguns.de/index.php?id=1…&height=900 magnum 460 22 '' için 860 fps vermiş.Bu durumda 262 m/s hıza sahip olması lazımken türkçe sitelerde 220 m/s olarak görünüyor.

Bu hesap işinin nasıl olduğunu tam olarak bilen varmı?

Ben Diana nın 2008 kataloğunu indirmiştim kataloğun 26. sayfasında teknik değerler var orda 5.5 mm için 270m/s hız yazıyor.
    Bizim siteler bir yerden buluş ya da kafalarına göre yazömışlar galiba

• Ben Diana nın 2008 kataloğunu indirmiştim kataloğun 26. sayfasında teknik değerler var orda 5.5 mm için 270m/s hız yazıyor.
    Bizim siteler bir yerden buluş ya da kafalarına göre yazömışlar galiba

mesela hatsan torpedo 155 5.5 mm 1000 Fps diyor ortalama kac lbs güc üretiyor acaba ?

Webley Patriot 5.5 ( by Sideprensi7) + Yatagun Dampa Ayak Yakında Walter 3-9x44 Dürbün ) ;avci;

• mesela hatsan torpedo 155 5.5 mm 1000 Fps diyor ortalama kac lbs güc üretiyor acaba ?

1000fps hızla atılan pelletin ağırlığı bilinmeden bunu hesaplayamayız.
    aşağıdaki linki tıklarsanız orada hesaplama aracı var.
    güç hesaplama

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Torpedonun 14.3 grain mermiyi 1000 fps ile attığını düşünürsek 31.761 ft/lbs güç üretir

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Torpedonun 14.3 grain mermiyi 1000 fps ile attığını düşünürsek 31.761 ft/lbs güç üretir

Torpido Bu güçte o pelletti atar, atar, atar, sonra bir daha kurulmaz.Kurulsada kendi kendine atar.Sonra silahı tavsiye ettiğiniz dostunuz size gelir al der bunu sakla
    Olursun rezil
    Konuyla alakası yok ama aklıma geldi yazmadan edemedim

• Torpido Bu güçte o pelletti atar, atar, atar, sonra bir daha kurulmaz.Kurulsada kendi kendine atar.Sonra silahı tavsiye ettiğiniz dostunuz size gelir al der bunu sakla
    Olursun rezil
    Konuyla alakası yok ama aklıma geldi yazmadan edemedim

o Fiyata başka tüfek ne war ? bir üst sınıf pcp parası zaten

Webley Patriot 5.5 ( by Sideprensi7) + Yatagun Dampa Ayak Yakında Walter 3-9x44 Dürbün ) ;avci;

• diana mod 31 var. Pcp parası derken sadece pcp bu fiyat. Bunun tüpü var, pompası var, ara hortumları var. PCP apayrı bir alan.
    dediğiniz pcp AT-44. ve de diana mod 31 ile karşılaştırılamaz. Ama yeni çıkacak olan combo için birşey diyemem. O da 830 ytl

anadoluteam.png

• Benim icin oldukca fazla var

Ne kadar hobide olsa bütcen doğrultusunda harcama yapıyosun Ben Asgari ücretle çalışan biriyim hobim gereği hafta sonları yat gezisine mi cıkam ? 30 ile 3000 ytl arasında havalı silah var her kez bütcesi doğrultusunda para harcar. Fiyata göre performans alır ama genelde 50 liralık tüfek 30 metre çalışırsın 3000 liralık tüfekle 150 metre fark o olur ikiside emin olun aynı zevki verir

• Benim icin oldukca fazla var

Ne kadar hobide olsa bütcen doğrultusunda harcama yapıyosun Ben Asgari ücretle çalışan biriyim hobim gereği hafta sonları yat gezisine mi cıkam ? 30 ile 3000 ytl arasında havalı silah var her kez bütcesi doğrultusunda para harcar. Fiyata göre performans alır ama genelde 50 liralık tüfek 30 metre çalışırsın 3000 liralık tüfekle 150 metre fark o olur ikiside emin olun aynı zevki verir

ister 30 ytl olsun ister 300 ytl olsun isterse 3000 ytl olsun
    3 lira dahi olsa bir silahta ilk aranacak şey önce emniyet olmalıdır.

ben ne diyorum tekrar izah edeyim.
    350 tl olsun 30 ytl olsun satılan bir silahla ben eşimi yada bir dostumu kazara vurmak istemem

• diana mod 31 var. Pcp parası derken sadece pcp bu fiyat. Bunun tüpü var, pompası var, ara hortumları var. PCP apayrı bir alan.
    dediğiniz pcp AT-44. ve de diana mod 31 ile karşılaştırılamaz. Ama yeni çıkacak olan combo için birşey diyemem. O da 830 ytl

+1

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• :!: senin için de insan canının parayla alakası olmamalı dostum.

NE insan canı ? her silah zaten amacına yönelik çalışır kullanan kişi gerekli önemleri almazsa zaten kazalar kacınılmaz...

kutunun icinden cıkmıyormu aldığınız da it is a not toy gibi bir yazı ?

• tetik tırnağındaki sorun nedeniyle yayın bosalmasına ve bu sayede tüfeğin ateşlenmesine karşı senin alabileceğin bir önlem yok.o önlemi üretici alacak.tartışılan konu da bu zaten.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Ya burada aslında Mjnor şöyle bir konuya parmak bastı. "Bütçeye göre harcama yapılmalı ben asgari ücret alıyorum"
    Bende asgari ücretle çalışıyorum. Ama inanın Kahve alışkanlığım vardı bıraktım, Bir rahatsızlığımla beraber sigarayıda bıraktım. Bir hobim bu kaldı Evliyim 1 Oğlum var yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim. ;lol;:him:s
    Konu nerden nereye geldi. İstedikten sonra bir şekilde biriktirelibiliyor. Geçen yıl bana sen 1 yıl sonra diana 460 alacaksın deseler gülerdim. Ama aldım.
    İlk aldığım silahım Hatsan Mod 125 3. ayında kurma kolu kırıldı, İzmirde hatsanın servisinde yapıldı geldi. Ondan bu tarafa belki 100-200 atış yaptım yine eynı hatayı verdi. Şu anda kurma kolu kırık. Tabi burada hatsan kötü demiyorum. mrt083 arkadaşımızın Mod 90 ile 140 metreden vurduğu şişenin videosunuda gördük ve özellikle LW namlu PCP sini merakla bekliyorum. Ama 200 YTL'ye aldığın Mod 125 bu kadar olur derseniz kendinizi kandırmış olursunuz. 100 YTL. ye aldığım Remington Airmaster 77 30 metrede 25 kr.luk grup yapıyor. Belki 5000 mermi attım, yaptığım tek bakım keçesini yağlamak ve namlusunu silmek. Buyrun bu da silah. Bence acele etmeden bol bol araştırarak elinizden gelenin en iyisini alın. 3 ay biriktirmeyin 6 aybiriktirin ama iyi bir silah alın
    Selamlar...

anadoluteam.png