serious_26 tarafından yazılan gönderiler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

Vallahi tüfeğimle henüz alışma sürecindeyim daha rodajımı tamamlayamadım açıkcası :thumbup: 100 adımdan , (normal yürüyüş şeklinde ) adımım aşağı yukarı 70 cm geliyor bira şişesi patlattım.100 mt ve üzerini denemedim şimdilik ama dediğiniz mesafeler biraz abartılı olmuş gibi etkili menzili 80-90 mt gibi diyebilirim gönül rahatlığı ile... ikinci eli dersen bir ara forumda 900 gibi fiyatlar konuşuluyordu..

Vallahi tüfeğimle henüz alışma sürecindeyim daha rodajımı tamamlayamadım açıkcası :thumbup: 100 adımdan , (normal yürüyüş şeklinde ) adımım aşağı yukarı 70 cm geliyor bira şişesi patlattım.100 mt ve üzerini denemedim şimdilik ama dediğiniz mesafeler biraz abartılı olmuş gibi etkili menzili 80-90 mt gibi diyebilirim gönül rahatlığı ile... ikinci eli dersen bir ara forumda 900 gibi fiyatlar konuşuluyordu..

4.5- 5 mm hangisi ? silahın görünüşü güzelmiş. alttan kurmalı olması bana artı gibi geliyor. Namludan kurma sıkıntı olmuyor deseler de. Bu vesvese arada bir yokluyor insanı :)

İşler böyle yürüyor önce bütçene göre bir tüfekle başlarsın daha sonra başka bir model görürsün onu beğenirsin elindeki tüfeği biraz zararına satar üzerini tamamlar beğendiğin tüfeği alırsın.Sonra bu döndü sürer gider böyle.... :thumbup:

hw97 nin 100-120 m. arası attığını duymuştum, silahınız nasıl ikinci ele ne kadara gidiyor

hunter kaliteli gamo tek parça ayak ile geliyor antonov abiyide ben uyarmıstım ilk actığında 2. olarak yay sesi olduğu için kesilmez o takılır bi şekilde ama etki yapmaz hiç burada güzel secim hayırlı olsun bende black fusion modelini kullanıyorum namı değer ayı deviren :D baya guclu bi tüfek ama mod 125 gibi tepmiyor ve hafif + kurulması o kadar zor değil isabetide kat kat iyi

Senin black fusion 5.5 miş :) bizimkiler 4.5 orada biraz yanılma payımız oldu :) 50-60 tl bir fark vardı o farkı verip 5.5 almadığıma yanıyorum :) ya neyse oldu bir kere. şu pcp silahları görünce zaten içim gitmeye başladı.

Kardeşim sende baya incelemişsin benim gibi belli :) bunlara ek aynı hızdamı bilmiyorum ama güçlü ve aynı namlulu black fusionda var..sesi çok az,sat tetikli..
    standart combo arasında fark yok tek parça ayak ve dürbün ile geliyo..bu fark bildiğim kadarıyla sadece stoegerde var onların combolarında gez arpacığı iptal ediyolar...

Yeterince inceleseydim büyük borçların altına girip pcp alırdım o da beni sıkıntıya sokardı :)

İyiki zamanında yeterince inceleyememişim. 1 aydır havalı tüfeklerle tanışıyorum daha çok öğrenecek şey var.

Ayrıca bizim combo dx in yanında gelen dampa ayak olması lazım sen tek parça ayak demişsin ?

Bizim hunter dx e moderatör takılıyor mu? sesi fazla geliyor bana ya. sesi az olaydı iyiydi.

super tespit bravo..bende gamolari kullaniyorum 50 uzeri patlatmak icin ts-10 gimi gamolarida deneyebilirsiniz onun disinda air pelletlere en fazla mesafemiz yuze yakindi raki sisesini ikiye bolduk 2 hafta onceki son atisimizda..bizim tufek gercekten guclu ama pelleti, dusus mesafesini, birde sisenin neresinden vurmamiz gerektiginide bilmek gerekiyor..aci farki sekmesine sebep olabiliyor ;)

Haklısınız bir de öyle denemesini yapmam lazım:-D

Ya bu arada hw100 cok guzelmis nereden çıktı demeyin çıkıyor ışte

Fakat pcpleri sevemedim gitti doldurması başlı basina bana sorun
    Geliyor ıvırı zıvırı cok sürekli cephanelik gibi dolaşmak zorundasin
    Keşke yaylılarda daha az tepmeli ve kısacası pcp silahların özelliklerini
    Taşısa dolum gerektirmese.
    Ama şu fx denilen silah çok hoşuma gitti tam dolum da 100 atış hem de max da
    Tetik ayarı hız ayarı süper birşey 200-3000metre atışları. Ama çok çok
    Pahalı. O da hayal olarak kalır bu euro nun yüzünden

Uzun zamandır yazmıyorum merhabalar arkadaşlar
    Dürbün sıfırlama da biraz sorun yaşamıştım. Yakın mesafe de sıfırlama yaptığımıdüşünmüştüm
    7-8 metreydi ve mermi hep hedefin altını vuruyordu mesafeyi 10metreye
    Çıkardım sonuç yine değişmedi. Sonrasında mesafeyi 15metre
    Ye çıkardım malesef sonuç yine değişmedi sonrasında ise baktım olmayacak,
    Dürbünle dampanin arasına 1 mm kadar bir kağıt koydum sorunum
    Çözüldü. Öncesinde alt üst ayarını çeviriyordum artık klik dönmüyordt alta
    Vuruyordu. Dürbün yükselince bu sorunda ortadan kalktı.
    .
    Bu arada yine silahımla ilgili bir kaç birşey yazayım.
    1. Ilk göz ağrım olması sebebiyle ve görünüşü itibarı ile silahımı çok seviyorum.
    20-30 metrede silahı sabitledikten sonra küçücük hedefleri bile vuruyorum
    Yine 40 ve 50 metrelerde attığımi vuruyorum fakat şişeleri kırmıyor.
    Uzun mesafelerde de tahribat olsun isterdim kıldı ki 50 m çok uzun da değil
    Acaba 4.5 yerine de 5.5 mi alsaydım diye de aldığım dan beri iç geçiriyorum