çuhacı tarafından yazılan gönderiler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

birde şunu sölim mod125 le her atışında garip bir yay sesi duyuyorsun.silahın namlusunu kapatırken çok zorlanıyorsun.
    -mod 125 sahibi:şimdi namluyu hızla kapat
    -ilk kez 125 kullananan: yine olmadı abi
    -daha hızlı
    -olmuyor abi :D
    daha hızlı hadi olcak gayret göster
    tamam abi kapattım ama bu seferde pellet yuvasından çıktı:D

kral marka hiç bir silah kullanmadım ama söylemem gerkki kral av ın süper kaliteli ve işine sadık elemanları var.eğer öle olmasalardı ya bu bizi ilgilendirmez derlerdidi yada bezi çıkarıp gerisine karışmazlardı.

bence abimizin yorumunu dinle ve hatsana bulaşma
    çünkü bunu hatsanı olan bir insan söylüyor.
    bende mod125 kullandım ve hemen ardından gamo ve stoeger kullandım(ama bu sahip olmak anlamında değil sadece arkadaşların ve bnm tüfekle atış yaparken) gamo ve stoeger dan aldığım zevkin yarısını bile mod 125 ten alamadım

sen yinede ikinci ellere bak ve eğer illede hatsan dersen mod 95 ebak.ona iyi diyorlar.

abi işte nese topladım daha sonra deneme amaçlı bir atış yaptım silaha olan kullanma isteğim azalmıştı. şimdi dahada arttı.bu silah için tek pişmanlığım keşke ahşap alsaydım.tamm sentetiğide çok hoş ama ağaç tüfeğe ayrı bir hava katıyor.bu silahın sadece kundağı satılmazmı.

tüfeğimin içini açtım ve emniyeti yaptım.sorun
    emniyeti tutan telin bir ucu tetiğin üstündeki çıkıntıya takılı olmalıyken boşta duruyordu.onu tekrar yerine taktım.fotoğrafları hemen eklemeye çalışıcam.
    stoegerın işçiliği hakkındaki yorumlarımı sorarsanız. beş para etmez.makineler tarafınfdan yapılan kısımlar güzel ama el işçiliğiyle yapılan yerler beş para etmez.
    adamlar karşılıklı iki vidanın eğimini bile tutturamamışlar.

herkese yardımları ve ilgilerinde dolayı teşekkür ederim.

ilgin için saol kadir abi
    garantiyle falan uğraşmak istemiyorum doğrusu.hem ordakilerin beceriksizliklerini senn deneyimlerin bize çok net anlatıyor.
    yayladan erken gelmeye çalışacam ve inşallah bu sorunu hallederiz.

olmadı sana gönderirim bakarsın :)

tüfeğin kundağını sök,tetik tertibatının sol yanak kısmının yakın mercek resmini çek ekle buraya,hadi bekliyorum,

kadir abi ben iki üç gün adana da olamicam
    yaylaya gidicem oyüzden ben pazartesi yada salı günü tüfeği açsam fotoğrafını çekip koysam ayıp olurmu?

çok haklısınız ya bu işlere tek başıma acemice kalkışmamalıyım.

dediğiniz gibi silahın içini açmamalıyım ama biraz para ayarlarsam smk nın şu 5o liralık tüfeğinden alır içini açarım.(toplayamasamda önemi yok)tabi önce bu işi bilenle bir kaç çalışma yaptıktan sonra

ben bu silahı hill avdan aldım ve garanti kağıdı vermediler heralde fatura yeterlimidir

kadir abicim çok saol
    ilk başlarda ben kesinlikle garanti ye gönderirim ellemem diyordum ama içimde tüfeği açma isteği var.
    yani ben elektronik aletleri falan açmayı küçüklüğümden beri severim ama hiç havalı açmadım.bir kaç yorum okudum ve bu işin gerçekten ciddi zararlar verebileceğini öğrendim

ama bir yerden başlamak gerkmezmi

selam arkadaşlar bir kaç ay önce stoeger x20 aldım ve geçen günlerde bir sorunla karşılaştım.
    nedenini benmde tam anlayamadığım bir sebepten silahın emniyeti sertliğini kaybetti.
    silah şu anda kullanılıyor.ama ben yinede bu sorunu hem içini açarak görmek istiyorum.hemde emniyet gibi çok önemli bir şeyi tamir etmek istiyorum.
    ama bir sorunum var bu güne kadar hiç bir havalıyı açmadım.silahı açmalımıyım.eğer açarsamda önerilerininzi bekliyorum.

ayrıca
    silahın namlusunu kapatırken saçmanın hala yerinde olduğundan emin ol.yoksa sorun çıkar.kendimden biliyorum
    arkadaş benm stoeger a saçma yı koymuş ve hızlıca kapatmıştı.hızlıca kapatıncada saçma yerinden çıkıp sihın namlusuyla gövdesi arasında kalmıştı.silahı sanki boş patlaşmışsın gibi olur ve bu durum silahın yayına zarar verebilir.

atış yapacağın hedefin arkasında bir canlının olmamasına dikkat et
    evlere yakın yerlerde sert ve eğimli cisimlere sıkma(ben bizim evin arkasında aşırı sert bir demir boruya sıkıyordum ve pelletin tinkmesiyle bizim yandaki evin çanak antenine sıçramıştı)
    bide ben silahıtetiğin arkasından tutarımki silahı hem iyice kavriyayım hemde yanlışlıkla tetiğe basmim.tabi bu silahı kullanmadığım zamanlar