Harabati33 tarafından yazılan gönderiler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

Bu arada ben Hatsan servisi arayıp pcp pompa bakımı için neler yapmam gerekiyor, hangi yağla yağlaması lazım diye sormuştum.servis elemanı pompa çalışıyorsa içini açıp kurcama demişti, baştan savma cevap👎🏻

Ben her hafta söküyorum artık oring değişimi için. Sizin gönderdiğiniz videoları izleyip uygulayacağım. Teşekkürler

Yani bunu söylemek istemiyorum ama hatsan da bu namlu sorunu çok olmaya başladı. Kral tüfeğin.nmalusunu uydurabilirsiniz ama bunun için iyi bir tornacı yada profesyonel yardım almanız lazım

Cemal bey, dediklerinizin tamamını denedim namlu temizliği de dahil hepsini yaptım. Namluyu monte ederken, pellet iticiye doğru biraz daha yaklaştırdığımda şarjörün yerine tam oturma sorunu çözüldü. Şu an daha sağlıklı pellet sürebiliyorum. Bunun dışında elimdeki yaklaşık 10 çeşit pelletten sadece 2 tanesini(jsb exact king diabolo ve h&n sport baraküda hunter) mükemmel atıyor. Bu ikisi ile 60 mt uzaklıkta su bardağı büyklüğündeki plastık kola şişelerini patlatabiliyorum. Şimdi tek bir sorunum kaldı. Benim silahın beğendiği 2 pellet de çok pahalı ve şuan tekiyede baraküda hunter bulamıyprum. İlginiz için teşekkür ederim. Bir sorum olacak. Bir tüfeğin bu kadar seçiçi olması normal midir? Field target trophy, h&n hallow point ve rws süper h point pelletleri bile beğenmiyor

Merhaba sayın üyeler. Pcp pompanın bakımı ile ilgili hangi tür yağ kullanmalıyız veya nasıl daha dayanıklı hale getiririz. Bende lral marka bir pompa mevcut. 230 bar basoyprum rahatlıkla. Ancak en ince pistonun ucumdaki oriingin dışımda hiç bir yerine daha zarar veremedim. Ancak 3. Dolduruşta oringi kesin yakıyorum. Bu sorunu aşabilmek mümkün mü. Sürtünme direncini azaltabileceğimiz SİLİKON YAĞI nın dışında başka bir şey kuşlanabilir miyiz. Mesela teflon gres diye bir ürün gördüm. Malum teflon sürtünmeyi en aza indiriyor. Acaba bu teflon gres, silikon yağı ile karıştırılabilir mi? Bilgi ve deneyim aahibi olan arkadaşlardan fikir almak istedim

Es selamü aleyküm 18 yaşındayım ilk tüfeğim bt65 sb elite 6.35mm grupmanına hayranım gmax no8 pellet kullanıyorum. Pelletleri kutudan çıkartıp gazetenin üstüne dağıtıp würth silikon spreyle hepsinin üstüne dağılacak şekilde sıktıktan sonra boş pellet kutusuna 3-5 damla motor yağı damlatıp silikonlu mermileride içine koyup karıştırdıktan sonra kullanıyorum. Bu taktiği bu forumda keşfetmiştim. Grupmanda herhangi bir dağılma olmadı (iyileşme olmuşta olabilir bunu ilerleyen zamanlarda ölçmeyi planlıyorum) ve elbetteki 41grain pellet artık 25-30 grain gibi çok daha hızlı gidiyor
    halen daha bir dürbüne sahip değilim ama 3-9x40 victopticsin dürbününü almayı planlıyorum (önerip önermediğinizi yazarsanız sevinirim çok bütçem yok maalesef). Bt 65 e de yedek bir tüp almayı planlıyorum scuba tüpüm olmadığı için atış esnasında pompa ile uğraşmak zaman alıyor yormaktan ziyade.

Silikon gres sprey mi? Yoksa silikon siprey mi.

Öncelikle geçmiş olsun, umarım sorun bir an önce çözülür.

Bir sorum olacak, Silifke, Taşucu bu civarda atış yapılabilecek hangi alanlar var acaba?

Teşekkür ederim. Silifke çamdüzü (Gülnar yolu) şehitliği geçince sol tarafa stabilize bir yol gider. Orası bal ormanı olarak geçer. Oradaki oeman yollarundan birine girebilirsiniz. Sola girmeyip sağa girerseniz yine orman yolu var. Hafta içi sakin oluyor. Eskiden giderdim ama şimdilerde bahçe içerisinde atıyorum.

Yani bunu söylemek istemiyorum ama hatsan da bu namlu sorunu çok olmaya başladı. Kral tüfeğin.nmalusunu uydurabilirsiniz ama bunun için iyi bir tornacı yada profesyonel yardım almanız lazım

Cemal bey teşekkür ederim. Mustafa emrah Kalay kardeşimizle iletişime geçmedim daha. Sanıyprum tornacı kendisi. Adana bana yakın. Onunla iletişimw geçip fikrini alayım. Olmazsa Silifke den Adanaya geçip yardımını alacağım.

Bu dedikleriniz büyük bir sorun. Kesinlikle dediklerimi yapıp deneyin daha da olmazsa namlunuz hatalı

Ben hatsandan servisten umudumu kestim Cemal bey. Bugün namlu ceketini de çıkardım. Tekli atış aparatıyla da denedim. 150-200 bar arası kullandım. Artık bir tek namlu temizliği yapıp yeniden demek kaldı. Ümidim yok. Namluyu nasıl bulabilirim tavsiyeniz var mı

Merhaba arkadaşlar. Mersin /silifke'den katılıyorum. Çocukluğumdan beri havalı yaylı ve ateşli yivsiz silahlarla birlikteydim. Avcılık zaman içinde bitti tabi. 47 yaşındayım. Pcp ile ilk tanışmam hatsan nova compakt 5.5 ile oldu. Güzel bir tüfekti. Çaldırdım. Sonra 6.35 nova star lw ile devam ediyorum. Memurum. Teknik bilgiler konusunds çok yetkin değilim. Ancak bu Nova star ile Başım belada. İstikrarsız bir namlu ile 3 senedir uğraşıyprum. 2 defa servise gitmesine rağmen hala sorunlarım devam ediyor. Forumu uzun süre inceledim. Geçim derdinden yakayı sıyorabilirsek kendime yeni bir yerli pcp bakacağım. Şimdilik kavga dövüş hatsandayım. Piyango çıkarsa da fx in güzel bir silahını alma hayali içindeyim

Cemal bey. Bugün tüfek 2. Defa servisten geldi. Koşa koşa denemeye gittim. Jsb exact king diabolo ile güzel atıyor. Ama bunu dışında gamo hunter, spoton ghost, ince mehmet'in bir solid pelleti.... Bunların hiç birinde 20 metrede 15 cm çapında toplayamıyorum. 170 barda gökyüzüne atış yaparken bazı pelletlerin helezonik hareketler çizdiğini. Kimisinin ssağa çwktiğini kimisinin düz gittiğini görebiliyorum. Sizce bu normal mi. Exact king diabolo da genellikle sorun görünmüyor. Atış yaparken dediğiniz unsurlara dikkat etmedim. Ancak diğer bir seferde dediklerinizi madde madde sırayla uygulayacağım.

selamlar namlu değişimi yapıldı demişsiniz ama yinede kontrol etmekte fayda var pelletin çıktığı yerden yani namlunun sonundaki şok tarafında çapak benzeri bişey varmı bakmak lazım. kulak çubuğunu içine sokup çıkararak bakılabilir.pamuk kalıyoya orda sıkıntı vardır.namlunun bağlantı setskurunda gevşeklik yada başka bir durum olabilir,onada bakmak lazım.Namlunun temizliğide etken

Teşekkür ederim. Tekrar fabrıkayla iletişime girdim. Tüfeği alıcı ödemeli göndermemi söylediler. Tekrar gönderdim. Yine aynı şekilde gelecek olursa, dediklerinizi kontrol edeceğim. Eğer fabrika sorunu çözemeden gönderirse kesinlikle özel bir ustaya ihtiyacım olacak. Fforumda yeniyim. Forumdan, tamir tadilat işiyle uğraşan varsa bilgi verirseniz sevinirim

Hocam bende Hatsan nova star rg aldım 5.5 ama çok memnun değilim sorun benim tufekte mi acaba.tüp içindeki conta patladı daha iki aylikken şimdi o contayi bulamıyorum hatsani aradım contayi istedim hiç alakası olmayan contalar yollamislar okadar tarif ettiğim halde iki aydır yatıyor tufegim şimdi servise yollayacağım bir conta için.ikincisi solid çok seviyor diye yazmışsınız 3-4 kutu farklı ağırlıklarda pellet aldım her atis arasinda en az 7-10 cm fark var grupman yapmıyor 25 metreden.hatsan flas 18.13 ile 50m den kola kapağını vurabiliyorum

Arkadaşım aynı sorun bende de var. İzmire servise gitti. Sorunlarını destan gibi yazdım. Grupman yok istikrar yok. Jsb diabolo kullandım. Yine istikrar yok. Hatsan servisinden geldi. NAMLU ve DRBN değiştirildi ve bakımları yapışdı diyor, amcak aynı sorun devam ediyor. Pwlletn havadaki hareketin görebiliyorum. Saçma sapan yerlere gdyor. Havada helezon çiziyor. Ben servise gttiği için sevinmiştim. Sorun aynem durıyor. Hatsan Nova Star 6.35....yardımcı olacak bir üstad yok mu acaba...

Merhaba arkadaşlar. Yardıma ihtiyacım var. Hatsan nova star LW namlu silahımda istikrar sorunu var. 250 bar tam dolu iken jsb pelletlerde bile 25metre atışlarında istikrar sağlamıyor. 150 barlara düştüğünde pelletin havada sağa - sola doğru gittiğini ve helezonik hareket çizdiğini görüyorum. Zaten grupman yok gbi birşey. 200 bar civsrlarında ise bir istikrar yakalıyor. Silahın ayarlarıyla hiç oynamadım. izmir'e Servse gitti geldi. Namlu ve dürbn değişimi yapışdı yazıyor. Ancak sorun aynen devam ediyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Arkadaşlar foruma yeni, katıldım. Hatsan nova star şw kullanıcısıyım. Çok ciddi bir sorunum var. Tüfekte grupman yapamıuprum. Sadece jsb diabolo 6.35 ile istikrara sağlıyor. Diüee bütn pelletlerde saçma sapan uerlere gidiyor. Hatta bazen pellerlerin namludan çıkışta helezonik hareketlerini basınç düşümce göre biliyorum. Neredeyse 25 öt mesafeden 40cm içimde bile toplayamıyprum. Bunun medeni ne olabilir.