demir0623 tarafından yazılan gönderiler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

Merhaba Arkadaşlar;

Elimde biri uzun zamandır kullandığım diğeri ise yeni kullanmaya başladığım iki ayrı havalı tüfek var. Bunlara uygun uzun süreli dayanacak dürbün almak istiyorum.

Uzun mesafe atış yapıyorum ortalama 100-150m bu atışlar için kullanabileceğim dürbün tavsiyelerinizi bekliyorum.

1- Hatsan 135 QE Vortex - Bu silahta hepsi dampa ayaklı olmak üzere

Kullanılan Dampa Ayaklar

1- Comet Protector

2- Hatsan Protector

--------

Dürbünler;

- Comet 6-24x50 AOEG

- Bushnell 3-9x50 EG

- Barska Sniper Gx2 4-16x50 IR mil Dot

Kullandım hepsini bozdu, Aşırı bir tepme var ve bu tepme dürbünleri bozmaya yetiyor. En azından şimdiye kadar kullandığım dürbünler bozuldu.

2-Hatsan BT65 LW - Bu silah için henüz bir dürbün almadım üzerinde Vectoroptics Gen2 Reddot var ama bir dürbün almak istiyorum.

Ayrıca sormak istediğim üç tane de dürbün markası var bunlar ile ilgili görüşlerinizi de bekliyorum.

1- Swamp Deer

2- VictoOptics

3- Vector Optics

Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ediyorum.:thumbup::thumbup::thumbup:

Merhaba arkadaşlar;

Kafama takılan bir kaç soruya cevap bulmak için bu konuyu açıyorum.

Kısa süredir Bt65 5.5mm kullanıcısıyım 255cc tüp 300 bar basınç ile test ediliyor diye biliyorum.

200 bar tüpe 200+ (220-250) bar dolum yaptığımız da ne gibi sorunlar ortaya çıkabilir?

BT65 oldukça fazla hava tüketen bir silah, hava çıkış ayarı yapmak mümkün mü?

Silah oldukça güzel ama 200-100 bar arası ortalama 20 atış ancak yapıyor, tam dolu tüp ile ortalama 70 atış yapılacağı yazıyor, ancak bu atışa ulaşmak çok mümkün gibi görünmüyor, bunun için bir çözüm var mı?

Yardımlarınızı bekliyorum.