mtbfr tarafından yazılan gönderiler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

GEcmiş olsun benimde encok endişelendigim durum bu pellet yerleşdirirken tetigin boşalması allah korusun ...

:S :S :S offfff sanırım beteri de o olur heralde ;( direk koparır parmağı allah korusun kesinlikle dikkatli olmak lazım mümkünse namluyu kapanamayacağı bi yere yaslayıp pelleti yerleştirmek lazım ne kadar emniyet mekanizması olursa olsun...

Benim bildiğim kadarıyla gasram tüfekler içinde yay yerine hava barındırıyor ve tüfek kurulduğunda içindeki mevcut hava sıkışarak yay gibi pistona baskı uyguluyor Şırınga (enjektör) buna en iyi örnek sanırım tepmeleri biraz daha az olur mantık olarak ama piyasada gördüğüm kadarıyla yaylılara oranla daha pahalı abimizin de dediği gibi pistondaki oringler zamanla hem aşınıp güç kaybına neden olacaktır tabi aynı şey yaylı için de geçerli zaten yayın ataleti azalacağından güç kaybı kaçınılmaz... bana kalırsa yaylı tüfek almak daha mantıklı en azından içinde elle tutulur bi itici var modifiye etmek istenildiğinde kolaylık sağlar :thumbup:

bana da 125in kabzasının yenilenmiş hali gibi geldi inşallah iyileştirme yapmışlardır. ama tabi neden tamamen yeni ve eleştirenlere tamam bu sefer olmuş sonunda hatsan bu işi türkiyede yapan en iyi firma dedirtecek bi model üretmesini beklerdim varsın namlu çıkış hızı biraz düşük olsun ama attığımızı da vuralım...

Lütfen seçtiğiniz kelimelere dikkat edin, itinayla seçin, "dandik" tarzı argo kelimelere bu forumda rastlıyorsanız sizi anlarım ama girdiğiniz ortamı önce tanıyın ve sonra o ortamda bulunmak istiyorsanız o ortama uygun hareket edin.
    Amacım sizi kırmak değil ama "Başkasına saygısı olmayanın kendisine de saygısı yoktur" atasözünü düşünerek kendinizi saygısız konumuna sokmayın.
    Ayrıca dandik dediğiniz pompa 200 psi değil, 250 BAR basıyor, 275 BAR basanları da mevcut!!!
    Teşekkür ederim.

kullandığım kelime sizi rahatsız ettiyse özür dilerim forumun yeni kullanıcılarındanım biraz samimiyetin kimseye zarar vermeyeceğini düşündüğüm için öyle yazdım hatırlatmanız için teşekkür ederim 250 BAR 275 BAR basabildiğini biliyorum ortalama olarak söylemiştim çok önemli değil sadece insanı yoruyo belirtmek istediğim bu psi yazmışım yanlış olmuş özür diliyorum bunun için ama amacınız bilginizle beni küçük düşürmekse amacınıza ulaşamazsınız üzgünüm insanları dikte etmeye de hakkınız yok ayrıca özel mesaj göndermek yerine herkesin görebileceği şekilde bana bunları yazmanız bunu gösteriyor. Saygılarımla...

Hatsan mutlaka dönecektir size..
    Tetik sitemini de fabrikada değiştirebilirler diye düşünüyorum.

Mod 125 ile yapacağınız modifiyelerde bence piston keçesi ve yay dışına film sarma dışında fazla modifiye yapmayın, yapsanız da çok verimli olmaz.

Hele ki tetik tertibatına hiç ellemeyin derim, o tetiği söküpte takabilen amatör kullanıcı sayısı pek az.

kesinlikle doğru tetik mekanizmasını bozan biri olarak tavsiye etmiyorum. ;şrofls;. nick yaya nasıl bi film sarılıyo ki anladığım kadarıyla beni tüfekten soğutan yay sesini engellemek için yapılan bişey bu

Kesinlikle bana göre Gamo golden raptor. tüfeğin çıkış hızını %35 artırıyor bire bir şahit oluyorum..

saygılar :)

raptor pelletle 100 metreden attığını vuran ya evliyadır ya çok şanslıdır yada okunmuş raptor atıyodur namlu çıkış hızı inan hiç önemli değil önemli olan hedefe sapmadan ulaşması raptor %25 platinium %35 hızlı gider ve ses hızını da geçtiği için inanılmaz bi ses çıkarır ve sadece o işe yarar bence ;avci; norica ve ince memet arasında 25 metrede yapılan atışta o kadar fark olmasının pelletin ağırlığıyla hiç alakalı olduğunu sanmıyorum ben bigboy pelletle 40m. den şişenin kafasına attım tam ortasından vurdum ki o pellet 26 yada 28 grain olması lazım. Bence rüzgardan yiv setten veya pelletin defosundan kaynaklanabilir

arkadaşımız dürbünü söküp birde öyle test edecek, ivedilik ile bekliyoruz cevabı ;kihhik,

mod99 un kundağı nasıl çatladı anlatırmısınız biraz :him:s

mod99 dipçık kısmından çatladı zaten uyaranlar olmuştu ahşap kundak çatlar diye ama hatsan 2 1 etmeden değiştirdi sağolsun o surunu dipçiğin içine sert bi güdük çakarak ve dipçik kısmını biraz kalın tutarak çözmeye çalışmışlar ama yeterli değil mekanizmanın arka kısmı her atışta dipçiğe darbe uyguladığı için tam o noktadan çatladı iyi bi marangozla o sorun çözülebilir aslında

namlu gevşemez ama sen güçlenirsin artıkın. kırmak zor gelmez sonuçta o kırma hareketi ile silaha atışta kullanacağı bütün kuvveti sağlıyorsunuz kolay olmasını beklemek haksızlık. kolaynık istiyorsan pcp alacaktın

hem sen güçlenirsin hem yay yumuşar ama pcp bence daha zahmetli her 50 atışta dandik bi pompayla 200psi basınca ulaşmak hiç de kolay bişey değil yada 500 600 lira verip scuba tüpü alacaksın mesele kalmayacak

bende çoğu kimsenin nefret ettiği mod 125 var geçenlerde tamamen benim hatam yüzünden arızalandı tetik mekanizmasını kurcaladığım için tüfek kurulamaz hale geldi hatsana gönderdim toplamda ankaradan gidiş dönüş 16 tl kargo ücreti vererek tüfeği resmen sıfırlanmış ve tüm bakımları yapılmış olarak aldım aynı şekilde kardeşimin mod99 un kundak çatladı 4 gün içerisinde yine bakımlarını da yaparak gönderdiler adamlar daha ne yapsın o fiyata piyasada alınabilecek en güvenilir marka en azından TÜRK... tamam isabet konusunda söylenilenler doğru ama alıştıktan sonra 60m grupman işten bile değil.Hatsanın bi kaç ekmek daha yemesi lazım piyasaya hakim olabilmesi için kabul ediyorum ama o zamanda fiyat konusunda bu kadar makul olmazlar bence. mod 99 isabet sorununu da hatsanın fabrikasını arayarak çözebilirsin en kötü ihtimal tüfeği göndermeni isterler bencede bi arıza var